Tytani ograli Gdańsk

Piłka ręczna

W wyjazdowym pojedynku w Gdańsku Tytani Wejherowo pokonali faworyzowany zespół SMS Gdańsk 28:35. Nasza drużyna zajmuje 3 miejsce w tabeli rozgrywek II ligi. Wejherowianie zamierzają skutecznie powalczyć o awans do pierwszej ligi.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a kluczem do zwycięstwa okazała się skuteczna gra w obronie w drugiej połowie spotkania. Trener wejherowian „rotował” składem i w 45. min. optymalnie ustawił swoją drużynę, że ostatnie 15 minut Gryf wygrywał 12:4.
To bardzo cenne zwycięstwo mając w pamięci, że w ubiegłym sezonie zespół z Gdańska wygrał rywalizację w II lidze notując tylko jedną porażkę.
Bramki dla Tytanów zdobywali: Jurkiewicz – 8, Warmbier – 8, Bartoś – 4, Wicon – 3, Papke – 3, Sałata – 3, Jankowski – 1, Kudełka – 1. Po jednej bramce zdobyli nasi bramkarze Nowosad i Sikora, wykonując rzuty przez całe boisko przy pustej bramce gości, podczas gry w osłabieniu.

 

Kolejne spotkanie, tym razem w Wejherowie, odbędzie się 13 października w sobotę o godz. 15.00 w nowej hali sportowej PZS nr 4 (Samochodówka) z KPR Gryfino. Bedzie to kolejne trudne spotkanie, gdyż goście podobnie jak Tytani jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.