Zadowoleni mieszkańcy

Modernizacja części ul. Harcerskiej

Na ul. Harcerskiej w Wejherowie w rejonie bloku nr 4 jest bezpiecznie i estetycznie, ponieważ powstał tam nowy, wygodny ciąg pieszo-jezdny. Miasto utwardziło i powiększyło także teren przeznaczony na miejsca postojowe. Poza tym zamontowano dodatkowe słupy oświetleniowe. Zadowoleni są mieszkańcy.

Nowa nawierzchnia z kostki.
Nowa nawierzchnia z kostki.

– Wyremontowaliśmy ciąg pieszo-jezdny, który dla poprawy bezpieczeństwa jest wyposażony w progi zwalniające. Nawierzchnia wykonana jest z estetycznej kostki – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Równie oczekiwane przez mieszkańców było dodatkowe oświetlenie. Mieszkańcy są zadowoleni i z tego cieszymy się najbardziej. Przed nami kolejne wyzwania w tym rejonie miasta, planujemy przede wszystkim remont nawierzchni ul. Harcerskiej.
Z nowego chodnika i miejsc parkingowych mieszkańcy są bardzo zadowoleni.
– Dziękujemy za tę inwestycję. Miasto pięknie wyremontowało ten chodnik, jest teraz bardzo estetycznie, jasno i bezpiecznie dzięki zamontowanym latarniom – mówi Leon Łukaszewski, przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej z ul. Harcerskiej. – Trzykrotnie składaliśmy projekt dotyczący budowy chodnika do budżetu obywatelskiego, ale nie udało nam się zdobyć podczas głosowania wystarczającej liczby głosów.
Słowa te potwierdza Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa: – Projekt mieszkańców ul. Harcerskiej nie znalazł się wśród zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego, z powodu niewystarczającej liczby głosów oddanych przez mieszkańców. Został jednak doceniony przez włodarzy miasta i inwestycja zgodnie z zapowiedziami prezydenta, została wykonana – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz. – To świadczy o tym, że warto składać projekty do budżetu obywatelskiego, bo widzimy jakie projekty są bardzo potrzebne z punktu widzenia mieszkańców i realizujemy je.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.