Nowy plac zabaw

Kolejne miejsce do rekreacji w parku

W wejherowskim parku dobiega końca budowa kolejnego placu zabaw przy istniejącej siłowni zewnętrznej, która także jest rozbudowywana. Ta inwestycja jest realizowana w ramach rewitalizacji Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego.

Takie urządzenia do zabawy to dla dzieci prawdziwa frajda.         Fot. Urząd Miejski
Takie urządzenia do zabawy to dla dzieci prawdziwa frajda. Fot. Urząd Miejski

Nowy plac zabaw dla dzieci jest wyposażony w trampoliny, huśtawkę i ściankę aktywności. Z kolei, siłownia zewnętrzna zostanie powiększona o dodatkowe dziesięć urządzeń. Zamontowane zostaną także ławeczki, stojak rowerowy i stolik do gry w szachy.
– W parku powstała kolejna strefa zabawy, tym razem dla dzieci i młodzieży – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Oprócz tego rozbudowana o kolejne elementy została strefa fitness, na siłowni zewnętrznej będą mogły ćwiczyć m.in. osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. To kolejne w Wejherowie miejsce wielopokoleniowej rekreacji, zarówno dla młodzieży, jak i seniorów.
Koszt inwestycji to ponad 270 tys. zł, z czego 50 tys. zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018.

Rewitalizacja od 10 lat

– Rewitalizacja wejherowskiego parku trwa już ponad 10 lat, a rozpoczęła się, kiedy pełniłem funkcję zastępcy prezydenta – mówi Wojciech Kozłowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. – Co roku wykonywaliśmy różne prace. W tej kadencji zmodernizowany został staw, wyremontowany mostek, powstały nowe ścieżki i woliera, trwa budowa kolejnego placu zabaw i rozbudowa siłowni. Dzięki inwestycjom park staje się coraz bardziej atrakcyjny, jest tłumnie odwiedzany przez mieszkańców, którzy bardzo chętnie spędzają tu czas. To miejsce bardzo się zmieniło przez ostatnie lata i mieszkańcy z tego korzystają, co pokazuje, że przyjęty kiedyś kierunek działań był słuszny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.