Dzięki pomocy władz miasta lepszy start w dorosłe życie

Mieszkanie dla wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Władze miasta Wejherowa, przychylając się do prośby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekazały mieszkanie przy ul. Strzeleckiej w Wejherowie 24-letniemu mężczyźnie, podopiecznemu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie. Dzięki pomocy prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, pan Stanisław ma zapewniony lepszy start w dorosłość.

– Usamodzielnienie Stasia jest bardzo dobrym przykładem współpracy różnych instytucji – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz prezydenta Krzysztofa Hildebrandta i jego zastępcy Beaty Rutkiewicz – mówi Iwona Romanowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.
Stanisław był wychowankiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wejherowie. Wspólnie ze swoim rodzeństwem objęty był pieczą zastępczą. Do momentu, kiedy się uczył, był w internacie w SOSW, a w soboty i niedziele przebywał w Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, gdzie pomagał m.in. w kuchni.
Kiedy ukończył naukę, nie miał gdzie mieszkać.
– Bardzo chciał rozpocząć dorosłe życie. Powołaliśmy zintegrowany zespół składający się z pracowników MOPS, SOSW, opiekuna usamodzielnienia i PCPR i zwróciliśmy się z prośbą do prezydenta o przyznanie z zasobów miejskich mieszkania – wyjaśnia Iwona Romanowska. – Dzięki przychylności wejherowskich władz Staś otrzymał mieszkanie. W tej chwili trwają w nim prace remontowe. Otrzymał szansę na rozpoczęcie dorosłego życia na własny rachunek, za co dziękuję.
24-latek będzie mógł rozpocząć w pełni samodzielne życie. Podczas spotkania w ratuszu pan Stanisław z ogromnym wzruszeniem podziękował prezydentowi Wejherowa i jego współpracownikom.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.