Rozstrzygnięto konkurs

Jest już piosenka o Wejherowie

Izabela Bliźniewska nauczycielka muzyki z Borowa koło Kartuz i wejherowianin Henryk Połchowski (nagradzany w konkursach literackich) zostali autorami piosenki o Wejherowie. Muzykę i tekst napisali w ramach dwóch oddzielnych konkursów.

Laureaci konkursów: Izabela Bliźniewska i Henryk Połchowski pośród jurorów konkursu kopozytorskiego: Weroniki Korthals-Tartas, Tadeusza Formeli oraz Tomasza Fopke. Fot. Leszek Spigarski
Laureaci konkursów: Izabela Bliźniewska i Henryk Połchowski pośród jurorów konkursu kopozytorskiego: Weroniki Korthals-Tartas, Tadeusza Formeli oraz Tomasza Fopke. Fot. Leszek Spigarski

Izabela Bliźniewska z Borowa w gminie Kartuzy, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Dzierżążnie została laureatką pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na piosenkę o Wejherowie pod patronatem starosty wejherowskiego Gabrieli Lisius.
Kompozytorzy tworzyli muzykę do tekstów, które zostały nagrodzone rok temu, w pierwszym etapie konkursu. Rozstrzygnięcie tego konkursu miało miejsce niedawno w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Muzeum razem z Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie są organizatorami konkursów na piosenkę o Wejherowie.
Konkurs na tekst piosenki odbył się w ubiegłym roku. Autorem tekstu, do którego I. Bliźniewska skomponowała nagrodzoną muzykę jest wejherowianin Henryk Połchowski, a jego utwór nosi tytuł „Gdzie tak pięknie szumią drzewa”. Laureatka swoim zwycięstwem była wyjątkowo zaskoczona.
Nad zgłoszonymi utworami pracowało jury w składzie: dr Tadeusz Formela z Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, Weronika Korthals-Tartas – kompozytorka i piosenkarka oraz Tomasz Fopke – dyrektor wejherowskiego muzeum.
Na zakończenie uroczystości wręczenia nagród Weronika Korthals-Tartas przy akompaniamencie fortepianowym dr. Tadeusza Formeli zaprezentowała zwycięski utwór muzyczny do słów „Gdzie tak pięknie szumią drzewa”.
Nagrody laureatom wręczyli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk-Plebanek i dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie Tomasz Fopke.

Laureaci konkursu kompozytorskiego:

I miejsce (nagroda 1000 zł): Izabela Bliźniewska,
II miejsce (nagroda 850 zł): Agnieszka Nowak,
III miejsce (nagroda 700 zł): Michał Sołtysik,
Wyróżnienie (nagroda 450 zł): Anna Barszcz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.