Igrzyska dziecięce i licealiada

Szachy w Szemudzie i w Wejherowie

W Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z powiatu wejherowskiego.

Turniej szachowy zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej w Szemudzie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami.
Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Szkoła Podstawowa w Jeleńskiej Hucie.
Igrzyska Dzieci:
I miejskie – Szkoła Podstawowa w Szemudzie (Oliwia Kwidzińska, Hanna Sapletta, Zuzanna Sapletta, Samira Krampa – opiekun drużyny Grzegorz Lasowski).
Kolejne miejsca: Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi, Szkoła Podstawowa w Orlu, Szkoła Podstawowa w Choczewie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
I – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi, kolejne miejsca: Szkoła Podstawowa w Bolszewie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie, Szkoła Podstawowa w Choczewie, Szkoła Podstawowa w Bojanie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Szachach Drużynowych, które zwycięzcami została reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie.

W rywalizacji wzięło udział ponad 20 zawodników z naszego powiatu. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.

Wyniki:
I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie (Przemysław Burchardt, Radosław Składowski, Adrian Nowicki, Kamila Treder, opiekun drużyny – Agnieszka Wiktor).
II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.
III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.
IV – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.
VI – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.