Kurs

Kompetencje cyfrowe

Miasto Wejherowo zaprasza mieszkańców i mieszkanki województwa pomorskiego, którzy ukończyli 25 rok życia, do udziału w projekcie „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Szkolenie w zakresie funkcjonowania w świecie cyfrowym jest bezpłatne. Do wyboru jest w 7 obszarów tematycznych: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w mediach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci. Rekrutacja chętnych do udziału w projekcie trwa od 24 do 30 września 2018 r.
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych, dostępnych w następujących instytucjach: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Urząd Miejski w Wejherowie, które również przyjmują zgłoszenia do projektu.
Zakres kompetencyjny szkoleń obejmuje: obsługę komputera, wyszukiwanie informacji, obsługę poczty elektronicznej, posługiwanie się serwisami internetowymi przydatnymi w pracy, życiu codziennym i rozrywce, korzystanie z aplikacji bankowych, zakupowych, usług administracji publicznej, innych e-usług i portali społecznościowych, tworzenie własnych blogów, a także zasady bezpieczeństwa w internecie i korzystanie z legalnych źródeł kultury. Szkolenia będą dostosowane do stopnia wiedzy uczestników i będą prowadzone prze instruktorów z doświadczeniem dydaktycznym. Uczestnicy będą wypełniali test kompetencji cyfrowych, a na zakończenie projektu ankietę ewaluacyjną. Zajęcia będą organizowane od 3.12.2018 r. do 20.06.2019 r. Szczegółowe informacje pod numerami telefonu 58 677 70 57 i 58 677 70 10.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.