Nauczyciele seniorzy

Zlot w Wejherowie

W Wejherowie odbył się XVII Pomorski Zlot Emerytów Nauczycieli, zorganizowany przez Okręgową Sekcję Emerytów i Rencistów przy wejherowskim Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przebiegiem zlotu kierowała Maria Stachowiak – prezes Oddziału ZNP w Wejherowie oraz Grzegorz Damaszke – przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Wejherowie.
Z uczestnikami zjazdu seniorów ZNP spotkał się w Szkole Podstawowej nr 8 zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz, który wyraził zadowolenie, że zjazd seniorów oświaty postanowiono zorganizować właśnie w Wejherowie.
– Z radością i uznaniem patrzę jak wykorzystują Państwo swój wolny czas, czyniąc to, na co zawsze go brakowało. Nasza kaszubska ziemia czeka, by zwiedzali ją wszyscy, a szczególnie ci najbardziej wrażliwi, tacy właśnie jak nauczyciele, by odczuć całe jej piękno i poznać całą jej różnorodną historię – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz. Za zorganizowanie imprezy A. Kraszkiewicz podziękował przedstawicielom wejherowskiej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Wejherowie, w tym m.in. Grzegorzowi Damaszke, Wandzie Kanteckiej, Teresie Kowalskiej, Teresie Kozak, Natalii Stangel, Jadwidze Lesner i Bognie Zubrzyckiej.
Dla nauczycieli wystąpiła grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Chór „Gaudeamus”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.