Afera Kryminalna w bibliotece

Wojciech Chmielarz wśród czytelników

Afera Kryminalna wybuchnie w Miejskiej Bbibliotece Publicznej przy ul. Kaszubskiej 14 w Wejherowie 6 października o godz. 16.00. Z czytelnikami spotka się znany pisarz i dziennikarz Wojciech Chmielarz, który opowie o komisarzu Mortce i nie tylko.

W dniach 4-6 października odbędzie się kolejna edycja Afery Kryminalnej – największego na Pomorzu festiwalu kryminału, który powstał z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz wydawnictwa Oficynka. Festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.
W ramach festiwalu Afera Kryminalna z czytelnikami Miejskiej Biblioteki w Wejherowie spotka się Wojciech Chmielarz – dziennikarz, były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. W. Chmielarz jest też autorem kryminałów o komisarzu Mortce oraz powieści kryminalnych: „Wampir” i „Zombie”, „Królowa głodu” i „Żmijowisko” . Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść „Przejęcie”.

 

Biblioteka przygotowała dla czytelników konkurs. Podczas wizyty w Wypożyczalni dla Dorosłych należy podać tytuł powieści W. Chmielarza, z której pochodzi wywieszony fragment.
Podczas spotkania, sam pisarz wyłoni laureata konkursu, który otrzyma nagrodę książkową. Szczegóły w bibliotece i na stronie: www.biblioteka.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.