Potańcówka Miejska

Z Orkiestrą Sentymentalną

Potańcówka Miejska i koncert warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej okazały się hitem lata w Wejherowie. Mieszkańcy miasta, którzy przyszli 15 sierpnia br. na plac Jakuba Wejhera, bawili się znakomicie.

Wszyscy byli pod wrażeniem atmosfery, który zapanowała na placu Jakuba Wejhera.
– Ta impreza uświetnia obchody 98. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i związanego z tym Świętem Wojska Polskiego w roku obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Poprzez nawiązanie do muzyki i tańca z okresu międzywojennego przypomina klimat tamtych lat. To wdzięczność dla tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny a jednocześnie okazja dla wszystkich, aby przy pięknej pogodzie wspólnie się bawić
– To już trzecia edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców – dodaje dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury Jolanta Rożyńska. – Zamysłem przedsięwzięcia było przeniesienie się do czasów lat dwudziestych XX wieku i zamienienie placu Jakuba Wejhera w prawdziwy rynek z okresu międzywojnia.
Klimat ten stworzyła Warszawska Orkiestra Sentymentalna i pary taneczne ze Studia Tańca Ewy Czarneckiej „Black Dance” z Gdańska. Tancerze zaprezentowali m.in. quickstep, charleston, tango, porywające foxtroty i rumby.
Mieszkańcy i turyści zgromadzeni na rynku usłyszeli piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, którzy nieustannie ich inspirują.
Do klimatu dostroili się lokalni przedsiębiorcy a także część mieszkańców, która przyszła potańczyć w strojach i z rekwizytami z okresu międzywojennego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.