Centrum Sportu Tytani

Kolejny obiekt sportowy w Wejherowie

Centrum Sportowe Tytani, które zbudowano przy ul. Kochanowskiego na osiedlu Kaszubskim, powstało w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. To jeden ze zwycięskich ubiegłorocznych projektów.

 

Autorami projektu są działacze Klubu Sportowego „Tytani”. Boiska oraz pozostałe elementy obiektu zbudował Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Wejherowie. Budowa Centrum Sportu była prowadzona w dwóch etapach i kosztowała około 500 tys. zł.
– Gratuluję „Tytanom” wspaniałego pomysłu. Jak widać, Wejherowski Budżet Obywatelski działa i się sprawdza – podkreślił prezydent WejherowaKrzysztof Hildebrandt podczas otwarcia nowego obiektu sportowego.
Przy ul. Kochanowskiego powstała bieżnia o długości 175 m, trzy boiska: do piłki siatkowej plażowej, do koszykówki oraz do piłki ręcznej. W ramach drugiego etapu wybudowano siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw dla dzieci. Obiekt jest oświetlony, monitorowany i ogrodzony.
– Ten teren był przez wiele lat niewykorzystany. Obserwowaliśmy to z żalem ze znajdującej się obok siedziby „Tytanów” i uznaliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Tak się narodził projekt, który zgłosiliśmy do Budżetu Obywatelskiego – powiedział Robert Wicon, wiceprezes KS Tytani Wejherowo. – Dziękujemy mieszkańcom, że poparli nasz projekt i cieszymy się, że udało się go zrealizować. Obiekt wygląda ładnie.
Robert Wicon wyraził nadzieję, że mieszkańcy Wejherowa będą korzystać z Centrum Sportu, które daje możliwości do rozwoju fizycznego i aktywności na świeżym powietrzu.

Na początku września (prawdopodobnie w weekend 8-9.09) br. w Centrum Sportu Tytani odbędzie się pierwszy oficjalny turniej „Szkoła na sportowo”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.