Nowy plac dla dzieci

Do zabawy w parku

W Parku Miejskim w Wejherowie trwa budowa drugiego placu zabaw. Plac powstaje obok siłowni zewnętrznej, która także zostanie rozbudowana. Jest to kolejny etap zmian w Parku im. A. Majkowskiego.

Kolejny plac zabaw w parku powstanie obok siłowni, blisko ul. Św. Jacka.
Kolejny plac zabaw w parku powstanie obok siłowni, blisko ul. Św. Jacka.

Plac zabaw dla dzieci będzie wyposażony w trampoliny, huśtawkę i ściankę aktywności oraz namiot do wspinaczki.Siłownia zyska z kolei dziesięć dodatkowych urządzeń.
Zamontowane zostaną także takie elementy jak ławeczki, stojak rowerowy i stolik do gry w szachy. A wszystko to w ramach dalszej rewitalizacji parku.
Dzięki systematycznej rewitalizacji park jest urokliwym, a także przyjaznym miejscem dla mieszkańców Wejherowa i turystów – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – To jeden z ważnych punktów mojego pro-gramu. Staram się, aby nasz park był wciąż modernizowany i rozbudowywany, aby był jeszcze piękniejszy. Chcę, aby każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, dobrze się tu czuł. Stąd kolejne inwestycje.
Realizacja będzie współfinansowana ze środków zewnętrznych, które zdobyło miasto – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2018.
Wykonawcą jest Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie, a koszt inwestycji wyniesie ponad 273 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu to 50 tys. zł.
Prace powinny się zakończyć do końca sierpnia, ale do 28 września wykonawca zobowiązany jest uzyskać pozwolenia na użytkowanie nowych urządzeń do zabawy i ćwiczeń.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.