Mocny Widzew

Piłka nożna. Druga liga

Gryf Wejherowo na własnym boisku pokonał Elanę Toruń 3:1. W miniony weekend wejherowianie pojechali do Łodzi na mecz z Widzewem i doznali porażki 3:1.

Spotkanie z Elaną rozpoczęło się od ataków gospodarzy i przytłaczającej przewagi. Jednak to goście w 30. minucie gry zdobyli gola z rzutu karnego. Sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym przez piłkarza Gryfa.
W 39. minucie wyrównującą bramkę z rzutu wolnego zdobył P. Kołc, a minutę później K. Włodyka strzelił drugą bramkę dla Gryfa. Druga połowa to wyrównany pojedynek, a w 56. Minucie A. Liberacki po podaniu z rzutu rożnego zdobył trzeciego gola. Po utracie bramki goście zaczęli groźniej atakować, ale bez rezultatów.
Natomiast w Łodzi w starciu z Widzewem, w którym grają nadal „emeryci” z ekstraklasowej drużyny, nie było tak łatwo i Gryf Wejherowo doznał pierwszej ligowej porażki. Honorową bramkę w 38. minucie zdobył D. Rogalski. Dwie minuty później padło wyrównanie. W drugiej połowie Widzew pokazał jednak klasę i różnicę w wyszkoleniu oraz doświadczeniu ligowym. Łodzianie strzeli bramkę i skutecznie bronili wyniku. W doliczonym czasie w polu karnym wywalczyli jeszcze rzut karny i było po meczu.
Gryf Wejherowo: Więckowicz – Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki, Goerke (Czychowski) – Włodyka (Koziara), Kołc, Ryk (Bury), Chwastek (Ewertowski) – Rogalski.