Zgodnie z terminem

Budowa i remonty dróg w powiecie

Powiat wejherowski realizuje inwestycje drogowe w Wejherowie (piszemy o tym na siąsiedniej stronie 7) oraz na terenie kilku gmin. Nową nawierzchnię otrzymają drogi powiatowe z Będargowa do Będargowa Kolonii oraz z Zelewa do Zamostnego.

Od lewej: dyrektor Zarządu Drogowego Robert Lorbiecki, wicestarosta Witold Reclaf, sołtys Kochanowa Łucja Tokarska oraz członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego - Wojciech Rybakowski na budowie drogi w Zelewie.
Od lewej: dyrektor Zarządu Drogowego Robert Lorbiecki, wicestarosta Witold Reclaf, sołtys Kochanowa Łucja Tokarska oraz członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Wojciech Rybakowski na budowie drogi w Zelewie.

Planowo przebiegają prace na drodze powiatowej Łebieńska Huta – Będargowo na odcinku Będargowo – Kolonia w gminie Szemud. Powstaje tam nowy odcinek drogi o długości 1,7 km. Właśnie została wylana pierwsza warstwa asfaltu.
Przewidywany termin zakończenia robót to koniec września br.
Zgodnie z harmonogramem przebiegają także prace na drodze powiatowej Zelewo (gmina Luzino) – Zamostne (gmina Wejherowo). Planowany termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Inwestycja zostanie oddana do końca października br.
– Realizujemy ostatni odcinek trasy z Zelewa do Zamostnego, budowanej etapami – mówi Witold Reclaf, wicestarosta wejherowski, – Cieszę się, że gminy Luzino i Wejherowo zostaną połączone utwardzoną w całości drogą. Ta inwestycja z pewnością jest bardzo potrzebna, a budowana droga to bedzie zupełnie nowa jakość.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.