Recepta na zdrowie i kondycję

Joga w parku: w każdą niedzielę, do końca sierpnia

Wakacyjne zajęcia „Joga w Parku”, prowadzone przez Magdę (córka) i Romana (ojciec) Ziemińskich przyciągają liczną grupę mieszkańców Wejherowa.

Joga w Parku to cykl bezpłatnych spotkań prowadzonych przez nauczycieli jogi. Zajęcia odbywają się w wejherowskim parku w każdą niedzielę o godz. 9.30, do końca sierpnia br. Zajęcia, popularyzujące jogę wśród mieszkańców miasta zainicjowała jest Magda Ziemińska – nauczycielka i założycielka Szkoły jogi 12 asan w Wejherowie. Zainspirowana widokiem joginów, ćwiczących jogę w parkach w Indiach zapragnęła przenieść to na grunt lokalny.
Trzecia edycja
Tegorczne zajecia jogi to już trzecia edycja wydarzenia, która przyciąga rekordową liczbę uczestników dochodzącą nawet do 100 osób jednorazowo! Ogromne zainteresowanie świadczy o potrzebie, jak i pozytywnym oddziaływaniu jogi na człowieka. Uczestnicy cieszą się z tego, że dzięki praktyce jogi pozbyli się bólów kręgosłupa, są lepiej rozciągnięci, a także odczuwają większy spokój psychiczny i pozytywne nastawienie do życia.
Urząd Miejski serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby spróbować swoich sił i przekonać się, jakie korzyści joga może przynieść w ich życiu.
Joga znaczy jedność
Jak podkreśla Magda Ziemińska na Jogę w Parku przychodzą bardzo różni ludzie, od mam z noworodkami w wózkach, po osoby starsze. Przychodzą też całe rodziny. Jogę ćwiczą osoby o różnych sylwetkach oraz o różnej sprawności. To wszystko nie ma znaczenia, bo Joga w Parku integruje. Każdy staje się częścią całości. Bo joga to znaczy jedność.
– Tato zrobił kurs instruktorski jogi w tym roku, kończąc jednocześnie 59 lat. Jest dla mnie inspiracją i myślę, że może być również dla innych osób, dlatego ważne jest dla mnie, aby swoim przykładem pokazywał, że joga jest dla każdego – mówi Magda Ziemińska dodając, że pan Roman dzięki ćwiczeniom i medytacjom jogi pozbył się wielu problemów zdrowotnych m.in. z częstoskurczem serca, co wcześniej wymagało leczenia zastrzykami.

Osobom zainteresowanym ćwiczeniami jogi polecamy stronę internetową 12asan.pl
Moja joga, moja vipassana

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.