Modlitwa w drodze

Z Helu na Jasną Górę przez Wejherowo

Po raz 37. pielgrzymi pokonują najdłuższą w Polsce trasę, prowadzącą do Najświętszej Pani na Jasnej Górze. Droga z Helu do Częstochowy liczy 638 kilometrów. Są to swoiste rekolekcje w drodze. Na trasie nie może zabraknąć Wejherowa – duchowej stolicy Kaszub.

Pielgrzymi średnio dziennie pokonują 35 km. Po 19 dniach wędrówki, 12 sierpnia dotrą do Częstochowy. Udział w Pielgrzymce jest niesamowitą przygodą i głębokim przeżyciem duchowym. To czas budowania więzi z Bogiem i relacji z innymi ludźmi. Można się o tym przekonać m.in. czytając codzienne relacje na stronie:
www.kaszubskapielgrzymka.pl/aktualnosci/
O drugim dniu pielgrzymowania napisano tam tak: „…Bardzo ważnym punktem dzisiejszej drogi była modlitwa w lasach piaśnickich – miejscu męczeńskiej śmierci tysięcy Polaków i Kaszubów – wielkich patriotów i najczęściej też ludzi wielkiej wiary.
Zakończyliśmy dzień wyjątkowo, czując się trochę jak św. Paweł i inni Apostołowie, którzy na placach miast głosili Ewangelię. Gdy doszliśmy do Wejherowa, stanęliśmy na Rynku, gdzie przez śpiew, taniec i modlitwę staraliśmy się dać piękne świadectwo naszej wiary i to, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.
Pielgrzymom, wśród których nie brakuje mieszkańców powiatu wejherowskiego, życzymy wytrwałości i zdrowia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.