Letnie koncerty i spektakl

Od kubańskich rytmów, przez folk i swing do tanga

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w Parku im. Aleksandra Majkowskiego w ramach cyklu Muzyczne Lato odbywają się koncerty.

W sierpniu, na małej plenerowej scenie wystąpią:

5 sierpnia, godz. 17:00 – kubańska grupa Cubania

12 sierpnia, godz. 17:00 – Zespół Holeviaters – polski zespół charakteryzujący się niecodziennym połączeniem muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Niebywały warsztat gry instrumentalnej połączony z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem daje poczucie ciągłej tanecznej euforii.. Założycielami grupy Holeviaters są Anna Malacin- Karpiel (wokalistka) oraz Krzysztof Czech (skrzypek).

19 sierpnia, godz. 17:00 – Paweł Nowak – Milonga Baltica. To kwartet grający tradycyjne argentyńskie tango, zwłaszcza z lat 20., 30. i 40. ubiegłego wieku. Odpowiedni repertuar oraz sposób prowadzenia koncertów sprawiają, że występy zespołu przeradzają się w niepowtarzalną wycieczkę po świecie tanga. Kwartet ma na koncie sporo występów na festiwalach i imprezach tanecznych zarówno w kraju, jak i za granicą. Zespół tworzą: Paweł A. Nowak – bandoneon, Tomasz Siarkiewicz – skrzypce, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas

26 sierpnia, godz. 17:00 – Teatr Tęcza zaprezentuje spektakl dla dzieci „Przygody Kubusia”. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji. Zatem jego przygody zakończą się tak, jak na bajkę przystało.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.