Letnia Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na różne wydarzenia, zaplanowane podczas letnich wakacji. Niektóre spotkania odbywają się w siedzibie Biblioteki przy ul. Kaszubskiej, inne – w Letniej Bibliotece w Pałacu.

W lipcu odbyło się kilka ciekawych spotkań, o których informowalismy w poprzednim wydaniu „Pulsu Wejherowa”. Rozpoczęła się także gra terenowa „Między książkami”, która polega na rozwiązywaniu zadań, prowadzących do sylwetki konkretnego autora książek z zakresu literatury pięknej. Zabawa dotyczy trzech autorów i trwa trzy tygodnie, od 23 lipca do 10 sierpnia.
Na każdego autora poświęcono jeden tydzień. Codziennie, czyli przez 5 dni będą do rozwiązania zadania w różnych częściach biblioteki przy ul. Kaszubskiej, które przybliżają uczestnika do osoby autora. W każdy piątek do godziny 15.00 uczestnicy muszą podać bibliotekarzowi nazwisko autora i wrzucić kupon do urny. Spośród prawidłowych odpowiedzi losowany jest zwycięzca, ktory otrzymuje książkę w nagrodę.
Na tarasie Pałacu Przebendowskich, dzięki współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, w czwartki i piątki w godz. 14.00-18.00 działa Letnia Biblioteka w Pałacu.
W Letniej Bibliotece w Pałacu odbyły się już kameralne spotkania z autorami pod hasłem „Literackie Piątki”. 17 sierpnia o godz. 17.00 zaplanowano kolejne takie spotkanie, tym razem z Aleksandrą Kurowska-Susdorf pt. „Edykacyjny wymiar kaszubskiej pustej nocy”. Wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.