„Dzień Świra” tylko dla dorosłych

Na scenie Filharmonii Kaszubskiej

Filmowy „Dzień Świra” w reżyserii Marka Koterskiego szturmem wszedł do kin w czerwcu 2002 roku. Od tamtej pory zdobył status filmu kultowego. 15 lat po premierze kinowej ta tragikomiczna historia powróciła w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical”. 13 lipca zobaczymy ten spektakl w Wejherowie.

Gorzka komedia, opowiadająca historię Adasia Miauczyńskiego – rozwiedzionego polonisty, który boryka się z przygnębiającą go codziennością – zdobyła sympatie widzów i uznanie krytyków.
W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze: ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie.
W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski , którego w Wejherowie przedstawiać nie trzeba (pan Maciej jest absolwentem wejherowskiego I LO im. Króla Jana III Sobieskiego). Najważniejsze kobiety Adasia zagra zjawiskowa i przezabawna Joanna Kołaczkowska (artystka kabaretu Hrabi).
Jako Synuś Sylwuś wystąpi Michał „Misiek” Koterski (grający tę rolę również w filmie). W pozostałych rolach zobaczymy członków Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa.
Oryginalny tekst, zachowujący charakterystyczny styl Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzonkami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie Filharmonii Kaszubskiej w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej, 13 lipca o godz. 19.00.
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej szesnastego roku życia.

Szczegóły:
www.wck.org.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.