Operacje laparoskopowe techniką 4k

Na Oddziale Urologii

2-3 duże operacje laparoskopowe dziennie na Oddziale Urologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie – to wszystko możliwe jest dzięki testowaniu w szpitalu, w czerwcu br., wysokiej klasy sprzętu laparoskopowego.

System 4k to wysoka jakość obrazu oraz 55 calowy ekran, na którym dokładnie widać przebieg zabiegu. Dzięki tej metodzie operowania laparoskopowego chorzy szybciej dochodzą do zdrowia. Oddział Urologii w szpitalu w Wejherowie może pochwalić się tym, iż pod względem trudności oraz ilości wykonywanych operacji, żaden inny ośrodek w województwie pomorskim takich zabiegów nie wykonuje.
– Laparoskopia to małoinwazyjna metoda leczenia pozwalająca na przeprowadzenie operacji przy użyciu narzędzi i kamery, wprowadzonych do jamy otrzewnej lub przestrzeni zaotrzewnowej przez niewielkie nacięcia skóry. Operacje z dostępu laparoskopowego na Oddziale Urologii w Wejherowie zaczęto stosować już w latach 90-tych ubiegłego wieku, jednak największy rozwój metody przypada na ostatnie 15 lat. W tym okresie poszerzono zakres operacji laparoskopowych i znacznie zwiększono ilość wykonywanych zabiegów. Laparoskopia coraz częściej zastępuje zabiegi otwarte w wyniku nabywania przez pracujących tu lekarzy coraz większych umiejętności pozwalających wykonywać operacje o coraz wyższym stopniu trudności – mówi dr Marek Lubocki, ordynator Oddziału Urologii w Wejherowie.
Obecnie ośrodek jest liderem wśród oddziałów urologii w województwie pomorskim stosujących dostęp laparoskopowy w operacjach urologicznych. W 2017 roku metodą laparoskopową wykonano na Oddziale Urologii w Wejherowie 140 operacji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.