Plac Parkour na Osielu Przyjaźni

Bezpieczny tor przeszkód do treningów i zabawy

Plac Parkour, składający się z części betonowej i stalowej, otwarto na Osiedlu Przyjaźni w Wejherowie. Treningi i zabawa w tym miejscu umożliwi dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym, wszechstronny i bezpieczny rozwój siły, gibkości i koordynacji ruchowej. Jest to realizacja jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego.

Plac Parkour to tor prze-szkód pokonywany w najszybszy i najprostszy, a zarazem bezpieczny sposób.
– Złożyliśmy wniosek i ostatecznie udało nam się wygrać – mówi Łukasz Milka, autor zwycięskiego projektu wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. – W stworzeniu projektu pomógł nam klub z Trójmiasta. W rezultacie powstał w tym miejscu dobrej jakości plac, który będzie służył dzieciom i młodzieży w uprawianiu tej dyscypliny. W 2013 roku powstał UKS Parkour Wejherowo. Jest to pierwsza i jedyna Akademia Parkour w powiecie wejherowskim.
– Zbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 Plac Parkour, który kosztował prawie 140 tys. zł, jest pierwszym elementem powstającej na tym osiedlu inwestycji miejskiej – powiedział otwierając obiekt prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Cieszę się, że dzieci i młodzież mogą już od dzisiaj z tego placu korzystać.
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – od etapu projektowania, przygotowania wniosku, a przede wszystkim oddali głos na projekt – mówi Tomasz Groth, wejherowski radny.
Miłośnicy tego sportu marzyli o takim miejscu. Ten sport postrzegany jest jako niebezpieczny, ale tak nie jest. – Podczas treningów uczymy się, jak bezpiecznie pokonywać przeszkody. Pomagamy sobie wzajemnie i nie ma między nami niezdrowej rywalizacji – mówi Mariusz.
Wykonawcą inwestycji jest wejherowska spółka Zakład Usług Komunalnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.