Wejherowskie szkoły wśród najlepszych

Nagrody i wyróżnienia za działania na rzecz środowiska

Komunalny Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” podczas uroczystej gali podsumował dwudziestą edycję działań edukacyjnych w zakresie ekologii. Co roku biorą w nich udział setki dzieci z Wejherowa.

– W obecnej kadencji w latach 2015-2017 w działaniach edukacyjnych prowadzonych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chyloni” udział wzięło łącznie 5 700 uczniów z 16 wejherowskich szkół i przedszkoli. Oczywiście w roku obecnym te działania są kontynuowane – podsumowuje radny Wojciech Kozłowski, członek zarządu KZG – Są to działania skierowane do dużego grona naszych dzieci i młodzieży, ale we wszystkich obszarach ekologii: ochrony powietrza, wody, gleby czy segregacji odpadów. Realizujmy je w różnorodnych, atrakcyjnych formach, takich jak konkursy, warsztaty, lekcje ekologiczne. Jest też projekt skierowany do nauczycieli.
Tegoroczne działania KZG koncentrowały się na powietrzu i jego ochronie.
– Oprócz budowy infrastruktury służącej ochronie środowiska i wdrażaniu przepisów oraz procedur z tym związanych, to właśnie edukacja, zwłaszcza młodego pokolenia, jest kluczem do sukcesu w przyszłości i do czystej Polski – podkreśla zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, który uczestniczył we wręczaniu naród i wyróżnień dzieciom oraz placówkom oświatowym.

Nagrodzeni uczniowie z Wejherowa
Konkurs „Małe dzieci nie chcą śmieci” XX edycja
Wyróżnienie w kat. przedszkola w tym oddziały przedszkolne w SP: Wiktoria Szamocka – Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Kubusia Puchatka i Hanna Grota, Szkoła Podstawowa nr 7 z oddziałami szpitalnymi
W kat. Szkoły Podstawowe Klasa II- I miejsce – Emilia Dembicka, SP nr 7 z oddziałami szpitalnymi, II miejsce Gracjan Sieciński, SP nr 8, III miejsce Oleg Klawikowski SP nr 7 z oddziałami szpitalnymi
Wyróżnienie w kat. SP klasa III – Jakub Czapski, SP nr 8

Konkurs Fotograficzny X edycja
III miejsce w kat. Szkoły Podstawowe klasy IV-VI – Marta Kwiatkowska, SP nr 8
II miejsce w kat. Szkoły Podstawowe klasy VII – Zuzanna Tarnawska Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
Wyróżnienie w kat. SP klasy VII i oddziały gimnazjalne- Natalia Marmułowska i Zuzanna Lazik, SP nr 8
Konkurs „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”
III miejsce- Franciszek Tetzlaff, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczne Przedszkole” w Wejherowie
Wyróżnienie – Piotr Piaseczny, Społeczna Szkoła nr 1

Nagrodzone placówki oświatowe z Wejherowa:
Niepubliczne Przedszkole „Słoneczne Przedszkole” – III miejsce oraz tytuł „Ekspert EE 2017/2018” w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” (9,86 kg/os), tytuł „Lidera Lokalnej Ekologii 2017/2018”, II miejsce w konkursie zbiórki plastikowych nakrętek pt. „Mała nakrętka – duży problem” (5,30 kg/os). Koordynator konkursów i projektu: Anna Paczull
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 – III miejsce oraz tytuł „Ekspert EE 2017/2018” w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” (6,48 kg/os)
Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego – tytuł „Ekspert EE 2017/2018” w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”
Szkoła Podstawowa nr 8 – Tytuł „Lidera Lokalnej Ekologii 2017/2018”.

 

Miasto Wejherowo wraz z partnerami prowadzi szereg działań o charakterze edukacyjno-informacyjnym w zakresie ochrony środowiska: Urząd Miejski w Wejherowie, WZNK, ZUK, Straż Miejska – publikacje na stronie internetowej (np. zakładka „Czyste Miasto Wejherowo), kampanie informacyjne oraz konkursy, spektakle ekologiczne dla dzieci, bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami.
Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chyloni – strona internetowa i inne publikacje; konkursy, warsztaty i projekty ekologiczne dla dzieci i młodzieży w wejherowskich szkołach i przedszkolach oraz dla uniwersytetów trzeciego wieku, bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami,
Spółka komunalna OPEC – Dni Otwarte w Ciepłowodni Nanice, publikacje, współpraca ze szkołami i uniwersytetami trzeciego wieku, bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.