Święty Józef patronem Szkoły Rzemiosła

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie otrzymała patrona – św. Józefa. Podczas uroczystości nadania imienia prezydent Krzysztof Hildebrandt wyróżnił tę placówkę Medalem Róży.

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie wraz z Powiatowym Cechem Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie, tworzy silny ośrodek rzemieślniczy, promieniujący na cały region.
– Od kilkudziesięciu lat wypełnia lukę edukacyjną istniejącą w strukturze szkolnictwa ponadgimnazjalnego, będąc jednocześnie atrakcyjną ofertą edukacyjno-zawodową – powiedział Krzysztof Hildebrandt, który pogratulował Brunonowi Gajewskiemu, prezesowi Powiatowego Cechu MiŚP w Wejherowie wyboru patrona i życzył, by jedna z nielicznych szkół rzemiosła w Polsce nadal się rozwijała.

 

Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie była pierwszą tego typu placówką na Pomorzu. Rozpoczęła działalność 1 września 2006 roku i jest placówką niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Założycielem szkoły jest Powiatowy Cech Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.