Pięć medali dla „Blizy-BalexMetal”

XXV Ogólnopolskie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa oraz XIV Memoriał K. Dzięcielskiego

Na Zatoce Puckiej odbyły się XXV Ogólnopolskie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa oraz XIV Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego. W zawodach wzięło udział 37 zawodników, którzy reprezentowali 7 klubów z całej Polski. Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza – BalexMetal” świetnie wypadli w tych regatach, zdobywając pięć z dwunastu medali w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji zespołowej najlepszym klubem okazał się RJK PZPOW „Bliza-Balex Metal Wejherowo, który wyprzedził Czarnych Pieszcz oraz Trójmiejski Klub Modelarski. W rywalizacji seniorów na najwyższym stopniu podium stanął Julian Damaszk reprezentujący wejherowski klub. Drugie miejsce zajął Mieczysław Muller z Wejherowa, natomiast na trzecim Bartłomiej Jereczek z Wirlandu „Mausz” Parchowo.
W rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Artur Mroske. W zmaganiach młodzików złoty medal otrzymał Błażej Dąbrowski, a brązowy Konrad Grzenia. Obaj są podopiecznymi Marka Gorlikowskiego w wejherowskim klubie.
Nagrody, medale i puchary wręczali w imieniu Prezydenta Miasta Wejherowa – Michał Jeliński naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji w Pucku – Janusz Klimczuk. Organizatorem zawodów był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Podziękowania za wsparcie regat należą się: Urzędowi Miasta Wejherowo oraz spółce Balex – Metal”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.