Powiat wejherowski był najlepszy

Lekka atletyka. Dysk Pomorski

Lekkoatleci z powiatu wejherowskiego wygrał po raz ósmy generalną klasyfikację Finału Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski” o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

Finał „Dysku Pomorskiego” rozegrano już po raz dziesiąty. Powiat wejherowski zgromadził 539 punktów, wyprzedzając w sportowej walce 7 innych powiatów. Walka o czołowe lokaty była w tym roku niezwykle zacięta i do ostatniej konkurencji nie wiadomo było jaka będzie kolejność końcowa tych zawodów. W nagrodę trzy najlepsze reprezentacje powiatów, czyli powiat wejherowski, bytowski oraz gdański wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki mogą trafić do Kadry Województwa Pomorskiego.
W skład reprezentacji powiatu wejherowskiego wchodziły dzieci i młodzież ze: Szkoły Podstawowej nr 4 z Redy, Szkoły Podstawowej nr 9 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 6 z Wejherowa, Szkoły Podstawowej nr 2 z Luzina, Szkoły Podstawowej z Bojana, Szkoły Podstawowej z Bolszewa, Szkoły Podstawowej z Orla, Szkoły Podstawowej z Gościcina, Szkoły Podstawowej z Gniewina, Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.