Grand Prix dla „Skowronków” z Poznania

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Pater Noster” w Strzepczu

Chór Dziewczęcy „Skowronki” z Poznania pod dyrekcją Alicji Szelugi został zwycięzcą IV Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster” w Strzepczu, zdobywając Grand Prix. Festiwal odbył się w miniony weekend.

 

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Poznańskie „Skowronki” zajęły także I miejsce w kategorii chórów świeckich, wyróżnienie za najlepszy utwór z fortepianem oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta.
W wydarzeniu wzięło udział 19 chórów z całej Polski, śpiewających w trzech kategoriach: chóry kościelne, chóry świeckie i chóry akademickie.
W skład jury IV Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej wchodzili: przewodnicząca: dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny, prof. zw. dr hab. Marek Rocławski i prof. dr hab. Marek Gandecki.
Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster” to: Parafia rzymsko-katolicka p.w. Św. Marii Magdaleny w Strzepczu, Urząd Gminy w Lini, Gminny Dom Kultury w Lini, Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Zespół Szkół w Strzepczu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.