Free Art

Pokaz sztuki i zabawa

8 czerwca w Wejherowie odbędzie się festyn pod nazwą FREE-ART 2018 – Dzień Godności i pokaz sztuki osób niepełnosprawnych. Imprezę zaplanowano w godz. 10.00-14.30 w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego. Do wspólnej zabawy zaprasza Fundacja Zdrowia ESCO.

Po otwarciu festynu na scenie wystąpią kolejno: Jarosław Maszota WTZ Bojano w utworze ,,Autyzm inne spojrzenie na otoczenie”, przedstawiciele PZKS Wejherowo w tańcu ,,Dżybasy, artyści z WTZ Wejherowo ,,Hymn WTZ Wejherowo” oraz z WTZ Caritas Rumia, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie.
Usłyszymy również finalistów XVI Festiwalu Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszebscze Spiewe” Luzino 2018 oraz Miejskiego Konkursu Recytatorskiego literatury kaszubskiej,, Rodno Mowa”.
O godz. 11.40 zaplanowano pokaz mody, a o 12.30 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Letnie Marzenia”, zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz wręczenie nagród.
Kolejne punkty programu to wręczenie medali i nagród Finalistom Tenisa Stołowego Free-Art 2018 (godz. 13.00) oraz losowanie nagród za losy zakupione podczas kiermaszu, zorganizowanego wokół sceny.
Obok stoisk z wyrobami rękodzieła artystycznego instruktorzy młodzieżowi PCK w Wejherowie zaprezentują pokaz pierwszej pomocy. Nie zapomniano o poczęstunku dla uczestników, przygotowany przez cukiernię „WENTA” (talony do odebrania u organizatora Fundacja Zdrowia ESCO – Izabeli Mazurkiewicz). Dla każdego będzie wata cukrowa dzięki paniom z KGW w Bolszewie. A poza tym foto budka, malowanie twarzy, balony, bańki, i inne atrakcje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.