Złoto dla Art’n’Voices

Wejherowianie znów najlepsi

Oktet wokalny Art’n’Voices zdobył pierwsze miejsce w 49. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat. Wejherowski zespół otrzymał również wszystkie nagrody specjalne festiwalu. Tak naprawdę żadnego zaskoczenia nie było. Znakomicic wokaliści z Art’n’Voices od kilku lat są bezkonkurencyjni i wygrywają wszystkie konkursy.

Legnica Cantat to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali chóralnych w Polsce. W tym roku do turnieju zakwalifikowano dziewięć zespołów z całej Polski, a wśród nich Art’n’Voices. Po festiwalowych przesłuchaniach, podczas których zespoły prezentowały dowolny repertuar, jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Krawczyńskiego zdecydowało o przyznaniu nagród w dwóch pasmach: srebrnym i złotym.
Pierwsze miejsce w złotym paśmie zdobył zespół Art’n’Voices, w składzie: Małgorzata Priebe, Maria Krueger, Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł, Mateusz Warkusz, Szymon Duraj, Tomasz Chyła i Filip Czajkowski.
Śpiewacy zostali docenieni również przez nieoficjalne jury festiwalu (zorganizowane dla dyrygentów chórów, muzyków i muzykologów, w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Chórów) i otrzymali od nich nagrodę Grand Prix. Art’n’Voices zdobyło również nagrodę specjalną Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za najlepsze wykonanie utworu współczesnego kompozytora polskiego utwór Bartosza Kowalskiego pt. „Gdzie ten kot?”.
Trzy nagrody na osiem osób, to naprawdę świetny wynik. Tym bardziej że w turnieju nie było wyznaczonej osobnej kategorii dla zespołów kameralnych. Art’n’Voices rywalizowało więc z dużymi, kilkudziesięcioosobowymi chórami.

 

Zespół Art’n’Voices powstał w roku 2010 w Wejherowie. Obecnie skupia ośmiu śpiewaków z Wejherowa, Gdańska i Gdyni. Są wśród nich profesjonalni muzycy i dyrygenci, studenci Akademii Muzycznej, ale także… dwaj informatycy i automatyk. Zespół swoją siedzibę ma w Wejherowie, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Art’n’Voices ma na swoim koncie wiele nagród ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym aż dziewięć Grand Prix.
Przed nimi lipcowa trasa koncertowa po Prowansji.
O dalszych planach zespołu i koncertach można dowiedzieć się z ich fanpage’u facebookowego: https://www.facebook.com/artnvoices/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.