Oczarowani naszym miastem

Seniorzy - olimpijczycy z Trójmiasta w Wejherowie

Na zaproszenie prezydenta miasta i Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 29 maja gościła w naszym mieście 30-osobowa grupa uczestników I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Spotkanie zorganizowała Teresa Malinowska, która zorganizowała olimpiadę w Wejherowie (przypomnijmy, że czworo wejherowian dotarło już do ogólnopolskiego etapu rywalizacji).

Słuchacze WUTW pragnęli pokazać gosciom z Trójmiasta to, co w Wejherowie najpiękniejsze i najciekawsze. Po przejściu szakiem wzdłuż Cedronu i poznaniu fragmentu Szlaku Nut Kaszubskich, po zwiedzaniu placu Jakuba Wejhera, w ratuszu seniorów powitał prezydent Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz. Goście poznali historię Wejherowa, zwiedzili historyczne sale ratusza, zostali też obdarowani pamiątkowymi gadżetami. Potem kontynuowali zwiedzanie Wejherowa, m.in. kościoła św. Anny, Parku Miejskiego i Filharmonii Kaszubskiej. Wycieczkę prowadziła i o naszym mieście opowiadała koordynator Grupy Turystycznej WUTW Bożena Krywald.
W siedzibie przy ul. Kopernika 13, na gości czekała koordynator WUTW YMCA Krystyna Laskowska, Rada Uczelni i uczestnicy Wojewódzkiej Olimpiady, a wśród nich czwórka, która pojedzie na finał do Warszawy. Podczas rozmowy seniorzy dzielili się wrażeniami. Wszyscy byli urzeczeni pięknem i czystością miasta, przemianami, atmosferą i zielenią. Niektórzy nawet deklarowali przeprowadzkę do Wejherowa.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, a szczególnie A. Kraszkiewiczowi, z którego inicjatywy doszło do spotkania w ratuszu oraz prezydentowi K. Hildebrandtowi, który znalazł czas na krótki wykład historyczny o Wejherowie.
Teresa Malinowska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.