Sukces wejherowskich piłkarzy i podziękowania dla sponsorów

Piłka nożna. II liga nadal dla Gryfa

Tak miłego zakończenia rozgrywek ligowych piłkarze i kibice Gryfa Wejherowo nie przeżywali już dawno. Dwa ostanie pojedynki piłkarze Gryfa rozegrali koncertowo, wygrali je i utrzymali się w rozgrywkach II ligi.

26 maja Gryf pokonał GKS Bełchatów 2:1, a to zwycięstwo dało wejherowianom spokojne utrzymanie w rozgrywkach, bo Gryf Wejherowo na swoim koncie zgromadził wystarczające mu 43 punkty.
2 czerwca na zakończenie drugoligowego sezonu piłkarze Gryfa na wyjeździe spotkali się z Błękitnymi Stargard i wygrali 2:3.
Wielu kibiców wybrało się na ten mecz, aby w Stargardzie cieszyć się z sukcesu. Nasza drużyna zagrała spokojnie i rozsądnie w obronie. Pierwsi strzeliliśmy gola, ale gospodarze szybko wyrównali. Tuż przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą część, sędzia podyktował karnego i znowu Gryf wyszedł na prowadzenie.
W 70. min. padła trzecia bramka dla Gryfa, a po 10 minutach drugi gol na Błękitnych. Wejherowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo, które dało i, dziewiąte miejsce w tabeli.
Gryf Wejherowo: Leleń – Gulczyński, Wicki, Wicon, Goerke, Brzuzy, Nadolski, Gabor (Kątny), Koziara (Wojowski), Maciejewski, Czychowski.
Przed meczem z GKS Bełchatów działacze WKS „Gryf” zaprosili na płytę boiska głównych sponsorów klubu, aby podziękować im za wsparcie finansowe II-ligowego zespołu w sezonie 2017/2018. Wszyscy otrzymali na pamiątkę piłki z podpisami zawodników.
– Dziękujemy, że jesteście tutaj z nami na dobre i na złe – powiedział prezes WKS Gryf Piotr Waga.
Wśród sponsorów, którzy otrzymali to podziękowanie, byli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, starosta wejherowski Gabriela Lisius, wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło, a także przedsiębiorcy, właściciele kilku wejherowskich firm.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.