Wejherowo biegało w parku

19 maja w wejherowskim parku dominował nie kolor zielony, jak zwykle, ale niebieski! Taka była w tym roku barwa koszulek uczestników imprezy „Wejherowo biega 2018”. Na różnych dystansach wystartowało prawie dwa tysiące amatorów biegania!

Festyn rekreacyjny „Wejherowo Biega” organizowany był po raz szósty w ramach ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska Biega”. Jak zwykle wejherowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości nie zawiedli.
– Jak się dzisiaj okazało, biegamy wszyscy – od dzieci, młodzieży, dorosłych po seniorów – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Liczy się nie rywalizacja, a rekreacja i dobra zabawa. Ta impreza pokazuje, że w Wejherowie lubimy biegać i mamy gdzie biegać.
Biegom patronował Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius.
Organizatorami zawodów przy wsparciu sponsorów byli: KS „Wejher”, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.