W centrum Wejherowa powstanie nowe rondo

Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca lipca br.

W centrum Wejherowa rozpoczęła się ważna i duża inwestycja: budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Judyckiego, Wniebowstąpienia oraz 12 Marca. Nowe rondo usprawni ruch w tym miejscu i zapewni większe bezpieczeństwo, ale na razie przez trzy miesiące kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się po mieście (wyznaczono objazdy). Inwestycję prowadzi Powiat Wejherowski przy wsparciu finansowym miasta Wejherowa.

Prace budowlane rozpoczęły się 8 maja, a zakończą 31 lipca. Przed rozpoczęciem inwestycji, o zmianach i utrudnieniach informowali: starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Witold Reclaf i dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego – Robert Lorbiecki.
Na czas realizacji robót wyznaczono objazdy do centrum miasta, między innymi drogą krajową nr 6 na odcinku od skrzyżowania z ulicą 12 Marca do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 218, jak również drogami powiatowymi oraz gminnymi: Myśliwską, Roszczynialskiego, Zamkową, Parkową, Św. Jacka, a także 3 Maja do drogi wojewódzkiej nr 218.
Dla komunikacji zbiorowej został zaprojektowany ruch w jednym kierunku od ulicy 12 Marca ulicą Cichą oraz Polną do Judyckiego. Kierowcy mogą korzystać także z ulicy Śmiechowskiej.
– Przebudowa skrzyżowania, choć wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu i utrudnieniami dla kierowców, ma przede wszystkim w przyszłości zwiększyć przepustowość samochodów w tym miejscu – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski
– Ttrójwlotowe, jednopasmowe rondo z wysepkami, wydzielającymi azyle dla pieszych oraz rowerzystów na pewno usprawni ruch kołowy i pieszy, ale również poprawi bezpieczeństwo – dodaje Witold Reclaf, wicestarosta wejherowski.
Po każdej stronie ulic powstaną chodniki z kostki betonowej. Ponadto poprowadzona zostanie ścieżka rowerowa, która stanowić będzie połączenie ścieżki biegnącej w kierunku zachodnim wzdłuż rzeki Cedron ze ścieżką na ul. 12 Marca po południowej stronie.
Koszt inwestycji wg umowy to ponad 2,2 mln zł.
Inwestycja realizowana jest przez Starostwo Powiatowe wspólnie z miastem Wejherowo.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.