Na zakup aparatu USG dla Oddziału Chirurgii

50 tys. zł dla Szpitala w Wejherowie

Władze Wejherowa przekazały Szpitalowi Specjalistycznemu im. F. Ceynowy dotację w wysokości 50 tysięcy złotych na zakup sprzętu diagnostycznego dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebny ultrasonograf.

 

Umowę o przekazaniu dotacji podpisali: zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda oraz Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich, w obecnosci ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, dr. n. med. Mieczysława Witzlinga.
Umowę o przekazaniu dotacji podpisali: zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda oraz Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich, w obecnosci ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, dr. n. med. Mieczysława Witzlinga.

W wejherowskim ratuszu podpisano umowę na przekazanie dotacji z budżetu miasta dla szpitala. Umowę popisali: zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda oraz Andrzej Zieleniewski wiceprezes Szpitali Pomorskich.
– Kolejna dotację dla szpitala w wysokości 50 tysięcy złotych przeznaczamy na zakup aparatu USG dla potrzeb oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Co roku przeznaczamy środki z budżetu miasta na to, aby wspierać szpital, który służy naszym mieszkańcom – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Sprzęt diagnostyczny umożliwia szybkie obrazowanie m.in. narządów jamy brzusznej, dzięki czemu można szybko zdiagnozować zmiany chorobowe.
– Miasto Wejherowo to kolejny samorząd, który przyznał dotację naszemu szpitalowi. Takie wsparcie samorządów, jakie otrzymuje wejherowski szpital, jest wyjątkowe w skali kraju. Te pieniądze poprawią bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego bardzo się cieszymy z tego dofinansowania – mówiła Jolanta Sobierańska-Grenda prezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Sprzęt trafi na oddział chirurgii, który jest bardzo ważny dla szpitala i jego pacjentów. To szczególnie istotne w okresie letnim, gdy na Pomorze przyjeżdża wielu turystów i odnotowywanych jest wiele zdarzeń, wymagających interwencji lekarza.
– Dzięki wsparciu wejherowskiego samorządu pozyskamy bardzo potrzebny sprzęt, który przyspiesza okres rozpoznawania choroby oraz włączenia właściwego leczenia – Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. – Sprzęt diagnostyczny jest dostępny w oddziale radiologii szpitala, ale coraz częściej urządzeniami USC dysponują też poszczególne oddziały. Staramy się, aby szpital wejherowski świadczył usługi na wysokim poziomie, zarówno w zakresie diagnostyki, jak i leczenia.
– Na nasz oddział trafi sprzęt diagnostyczny, który bardzo się przyda zarówno w diagnostyce, jak i do monitorowania postępów leczenia oraz wykonywania zabiegów małoinwazyjnych – mówi dr n. med. Mieczysław Witzling, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. – Na nasz oddział trafiają pacjenci w trybie planowym, ale niemal codziennie przyjmujemy także pacjentów, którzy trafiaja do szpitala podczas ostrego dyżuru. W takich przypadkach diagnostyka odbywa się w trybie nagłym, a więc tym bardziej potrzebna jest aparatura USG na oddziale.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.