Wejherowianie w finale olimpiady

Seniorzy z WUTW nie zawiedli

Grupa seniorów Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA w Wejherowie wzięła udział w uroczystym zakończeniu I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior – Obywatel” w sali im. L. Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Finał wojewódzki olimpiady objął patronatem Marszałek Województwa Pomorskiego.

Fot. Urząd MiejskiUczestnicy finałowej rozgrywki, o której informowalismy w poprzednim wydaniu „Pulsu”, reprezentowali siedem Uniwersytetów Trzeciego Wieku województwa pomorskiego.
Spośród 10 seniorów z Wejherowa, 4 osoby awansowały do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie. W skład 15-osobowej reprezentacji województwa weszli wejherowianie: Wiesława Cywińska, Elżbieta Kilikowska, Bogdan Krawczyk i Kazimierz Wójcik.
Podczas uroczystej gali najbardziej zaangażowani seniorzy z całego województwa otzryumali pamiątkowe dyplomy i upominki. Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej „Srebrna Nitka” z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeiego Wieku.
Wejherowskim seniorom towarzyszli zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz i etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Thiel.
Obecna była również pani koordynator WUTW YMCA Krystyna Laskowska.
– Podczas miejskiego etapu Olimpiady „Senior – Obywatel” miałem przyjemność zasiadać z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem w jury. Imprezie towarzyszyło wiele emocji i przygotowań, co zaowocowało bardzo wysoką wiedzą. Cieszę się, że liczna grupa reprezentowała Wejherowo w etapie wojewódzkim, a cztery osoby dostały się do finału. Serdecznie wszystkim gratuluję – mówi A. Kraszkiewicz.
– Zaangażowanie wejherowskich seniorów w Olimpiadę Wiedzy Obywatelskiej przerosło moje wyobrażenia, z czego jako organizator etapu miejskiego jestem bardzo szczęśliwa i dumna – mówi Teresa Malinowska.
Do olimpiady wojewódzkiej seniorów przygotowywali pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.