Noc Muzeów pełna atrakcji

19 maja w Wejherowie

19 maja br. odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów 2018, która w Wejherowie jak co roku będzie pełna atrakcji. Ciekawe wydarzenia, na które zapraszają władze miasta i powiatu wejherowskiego oraz współorganizatorzy, odbędą się w kilku miejscach.

W wejherowskim ratuszu w godz. 19.00-23.00 zaplanowano m.in. wystawę pt.” Basen Miejski (1939-1990) – podróż sentymentalna”, zwiedzanie sal tradycji oraz sali historycznej „Wejherowo okresu międzywojennego”, wystawę plenerową starych zdjęć wejherowskiego rynku oraz animacje grupy artystycznej MOSAIC.
W kościele św. Anny w godz. 20.00-22.30 będzie możliwość zwiedzanie krypt, a na Kalwarii Wejherowskiej zaplanowano nocne zwiedzanie z przewodnikiem – zapisy pod nr tel.: 58 677 70 58.
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza w godz. 19.00-24.00 na „KosMuz, czyli kosmiczną noc w muzeum”
W programie, m.in. wystawa o komiksach kaszubskich. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez rysownika Tomasza Meringa, wystawa „Astrożarty Jacka D., czyli z czego się śmieją astronomowie”, wystawa najstarszych kalendarzy, zwiedzanie komnaty astrologów – alchemików oraz Stacja Kosmiczna – warsztaty plastyczne dla dzieci.
W wejherowskim Muzeum Solidarności (WWP- Wejherowska Wspólnota Pokoleń) w godz. 19.00-24.00 odbędzie się projekcja filmów, spotkanie z żyjącymi świadkami historii oraz wiele atrakcji z drukiem i nadrukiem symboli patriotycznych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.