Sięgnij po sukces!

Dzień Niepełnosprawnych w ZUS w Wejherowie

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wejherowie organizuje 11 maja 2018 r. Dzień Osób z Niepełnosprawnością, którym eksperci udzielać będą porad.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Sięgnij po sukces” i jest adresowana przede wszystkim do aktywnych zawodowo osób z niepełnosprawnością i ich pracodawców.
W siedzibie Inspektoratu przy ul. Sobieskiego 294 od 9 do 14 eksperci będą udzielali porad i służyli informacjami dotyczącymi projektów, których celem jest przełamywanie barier w pracy i życiu codziennym.
Od specjalistów z ZUS będzie można dowiedzieć się, jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jakie są inne świadczenia. Będzie również można założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, by jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez internet.
Pracodawcy, którzy już zatrudniają osoby z niepełnosprawnością lub chcą je zatrudnić dowiedzą się o działaniach ZUS w ramach prewencji rentowej i wypadkowej czy świadczeniach pozwalających utrzymać zdolność do pracy mimo szczególnych wymagań zdrowotnych.
Będzie też można spotkać się z przedstawicielami lokalnych instytucji, takich jak: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.