Trwa Tydzień Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza

W miniony wtorek uroczystym zakończeniem konkursu czytelniczego rozpoczął się cykl ciekawych imprez w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Majkowskiego w Wejherowie przy ul. Kaszubskiej 14. Przygotowano tam wiele spotkań, zajęć, konkursów dla dorosłych czytelników oraz dla dzieci i młodzieży, a wszystko to w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Od piętnastu lat dzień ten rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Jak co roku, w akcję tą włącza się także Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, przygotowując bogatą ofertę dla swoich czytelników. 8 maja odbyło się tam uroczyste zakończenie XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego, awczoraj odbył sie Maraton biblioteczny, a dzisiaj (10 maja) o godz. 11.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci pt. „Zakochany Troll” w wykonaniu teatru Gargulec.
Również dzisiaj, 10 maja o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste spotkanie z członkami bibliotecznych klubów: DKK i „Errata” i wyróżniających się czytelników Wypożyczalni dla Dorosłych.
11 maja (piatek) o godz. 10.00 odbędzie się prelekcja Rafała Dębskiego i Dariusza Domagalskiego pt. „Broń średniowiecza”. Tego samego dnia o godz. 17.00 zaplanowano spotkanie poetyckie z Darią Węsierską oraz wernisaż wystawy malarstwa słuchaczy WUTW pod kierunkiem Elżbiety Bieńko-Kornackiej.
W sobotę 12 maja pod hasłem „W bibliotece rodzina się zgrywa” odbedzie się turniej gier planszowych dla całych rodzin. Wspólną zabawę zaplanowno w godz. 14.00-17.30 Wstęp wolny.
We wtorek, 15 maja kolejne spotkaie z cyklu „W bibliotece w kręgu zdrowia i urody”. Tym razem o godz. 17.00 odbędzie sie spotkanie z Michałem Konkelem pt. „Ziołowy detoks na wiosnę”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.