Orły „Sobieskiego”

Zdobywają indeksy jeszcze w liceum

Kwiecień to miesiąc wielu finałów olimpiad ogólnopolskich i konkursów wojewódzkich. Licealiści „ Sobieskiego” od lat uczestniczą w nich z powodzeniem, zdobywając indeksy już w klasie drugiej.

Laureaci konkursów i dyrektor „Sobieskiego”.
Laureaci konkursów i dyrektor „Sobieskiego”.

Największym tegorocznym sukcesem jest zdobycie tytułu finalisty Olimpiady Fizycznej przez Wojciecha Piepera – tegorocznego maturzysty (na zdjęciu stoi z prawej strony). Dzięki temu już zapewnił sobie stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym i nie musi do niego przystępować.
Paulina Melcel (siedząca pierwsza od lewej) świetnie wypadła na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, zajmując 13 miejsce w Polsce i zdobywając indeks na kierunek „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na dowolnej uczelni.
Trzynastka okazała się również szczęśliwa dla Roksany Klecha (siedząca w środku), gdyż 13 pozycja w konkursie „Wygraj Indeks” zapewniła jej studia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.
Najbardziej spektakularny sukces odniósł Dominik Miotk (stojący po lewej stronie), uczeń klasy drugiej, który już po raz drugi jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W tym roku pokonał wszystkich konkurentów. Za pierwsze miejsce otrzymał z rąk Marszałka Struka nagrodę w wysokości 3000 zł . Taką samą nagrodę przyznano nauczycielowi Marcinowi Graczykowi oraz liceum.
Tegoroczna maturzystka Marta Lidzbarska (pierwsza po prawej) znów okazała się bezkonkurencyjna na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie. Patronat naukowy nad tą impreą objęła Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, która ufundowała zwyciężczyni bezpłatny I semestr studiów.
– Mam nadzieję, że dla zdobywców indeksów egzamin maturalny będzie tylko formalnością, a pozycja liceum w rankingu „Perspektyw” znacznie wzrośnie. Gratulujemy i dziękujemy – powiedziała Bożena Conradi, dyrektor szkoły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.