Paulina Stenka z Pucharem Świata

Kickboxing

W Innsbrucku w rozgrywanym Pucharze Świata w kickboxingu 18-letnia Paulina Stenka, mieszkanka Kębłowa, stypendystka gminy Luzino, reprezentowała Polskę w formułach walki pointfighting i kick-light, i wywalczyła Puchar Świata w wadze powyżej 65 kg juniorów w formule kick-light.

Zawodniczka trenowana przez Rafała Karcza w walkach finałowych wygrała z reprezentantką Słowacji, a w walce „o wszystko” pokonała bardzo silną zawodniczkę z Węgier. Paulina zajęła także piątą lokatę w formule pointfighting, ulegając dopiero w ćwierćfinale.
W zawodach Pucharu Świata w Austrii startowało ponad 2000 zawodników. Turniej w Austrii należy do najsilniejszych i największych turniejów kickboxingu na świecie z serii elitarnej ligi Kickboxing World Series.
Niebawem bo w dniach 27-29 kwietnia, 26 zawodników z Wejherowa i Luzina, reprezentować będą Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino na Mistrzostwach Polski kadetów, juniorów i seniorów pointfighting w Mysiadle. Prawdopodobnie w maju, zawodników Rafała Karcza czekać będzie kolejny międzynarodowy sprawdzian, tym razem w Budapeszcie na Węgrzech.