Głosuj na Wejherowo!

Projekt Inspirownia dla wejherowian

Wejherowo ma szansę zdobyć pieniądze z 3. edycji programu Lechstarter na realizację projektu pod nazwą Inspirownia. Projekt utworzenia w Wejherowie miejsca spotkań idei i ludzi, rywalizuje z 48 projektami z całej Polski. Jeśli znajdzie się w pierwszej „piątce”, to wygramy 100 tys. zł na działania w Wejherowie. Jeśli zajmie pierwsze miejsce, to otrzyma dodatkowo 20 tysięcy. Te pieniądze przeznaczone będą na działania dla społeczności Wejherowa.

Konferencja prasowa na ten temat odbyła się w Parku Miejskim w Wejherowie.
Konferencja prasowa na ten temat odbyła się w Parku Miejskim w Wejherowie.

Projekt przygotowała Fundacja Pomysłodalnia, a jego realizacja będzie miała miejsce od maja do września br. Chodzi o organizację spotkań i wydarzeń artystycznych (muzycznych, wizualnych i innych) dla mieszkańców. Od mieszkańców oraz sympatyków miasta w całej Polsce zależy, czy projekt zdobędzie pieniądze na realizację. O wszystkim rozstrzygnie głosowanie.
Do oddania głosu na Inspirownię namawiali podczas konferencji w parku: Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, Jacek Thiel, członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, wejherowski artysta Artur Wyszecki oraz autorzy projektu – Magdalena Olszewska i Piotr Wyszomirski.
– Wejherowski projekt utworzenia Inspirowni walczy w jednej z trzech kategorii grantów – najwyższej, gdzie do zdobycia jest aż 100 tysięcy złotych – wyjaśnia Magdalena Olszewska, prezes Fundacji Pomysłodalnia. – Nasz projekt został wybrany spośród kilkuset propozycji, teraz rywalizuje razem z 48 projektami z całej Polski.
Jak mówi Piotr Wyszomirski z Fundacji Pomysłodalnia, w ramach projektu organizowanych będzie mnóstwo wydarzeń dla wejherowian, z wejherowianami i o wejherowianach.
Centrum Inspirowni będzie budynek Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i sąsiedni park, ale projekt obejmie całe miasto. Partnerami projektu jest Urząd Miejski w Wejherowie, Starostwo w Wejherowie, wspomniane Muzeum, Filharmonia Kaszubska, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie i Spichlerz Sztuki.
– Popieramy ten projekt, który ma walor społeczny oraz kulturalny. Apelujemy więc do mieszkańców, aby oddali na niego swój głos – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz.
Jacek Thiel dodał, że Wejherowo inspiruje nie tylko artystów, ale i mieszkańców, a projekt wypromuje Wejherowo.
Głosując możemy zamanifestować naszą identyfikację z miastem i jego społecznością. To okazja do wyrażenia dumy i solidarności. Jesteśmy razem dla Wejherowa!

 

Głosowanie trwa do 17 maja 2018. Głosy można oddawać raz dziennie na:
https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0304-6F25D9
Po wejściu na stronę zjeżdżamy w dół, klikamy „Oddaj głos”, pisujemy imię i nazwisko oraz adres mailowy, klikamy „Zaloguj”, następnie „Przejdź dalej” i na końcu „Głosuj”.
Głosować może tylko osoba pełnoletnia. Jeśli masz problemy z pocztą elektroniczną, możesz skorzystać z komputerów w Miejskiej Bibliotece przy ul. Kaszubskiej 14.
Pomysł i koordynacja: Fundacja Pomysłodalnia, www.pomyslodalnia.pl,
pomyslodalnia@gmail.com, 603 783 782, 608 661 616

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.