Wielofunkcyjny parking koło dworca

Powstanie 135 miejsc dla samochodów

Rozpoczęła się już budowa parkingu po północnej stronie dworca PKP, pomiędzy torami kolejowymi, a drogą krajową nr 6. Ogólnodostępny i wielofunkcyjny parking jest ważnym elementem Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa).

Budowa Węzła Wejherowo (Kwiatowa) usprawni i spopularyzuje transport zbiorowy.
– Z nowej infrastruktury korzystać będzie wielu pasażerów publicznego transportu zbiorowego, poprzez możliwość przesiadania się na różne środki komunikacji – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt .
Inwestycja ma kosztować ok. 11,2 mln zł.
Przystąpiliśmy do drugiego etapu inwestycji Węzła Wejherowo, czyli budowy ogólnodostępnego parkingu dla samochodów i rowerów oraz przystanków autobusowych w pasie drogowo-kolejowym – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Wielofunkcyjny parking na ok. 135 miejsc połączony zostanie istniejącym przejściem z dworcem kolejowym. Wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz chodniki. Przebudowane zostaną zejścia do tunelu dla pieszych w sąsiedztwie dworca kolejowego. Przy zejściach do tunelu w obrębie parkingu zamontowane zostaną windy.
Przypomnijmy, że w ramach inwestycji rozpoczętej w roku ubiegłym, która obejmuje tereny położone pomiędzy ulicami 10 Lutego, Kwiatową i Spacerową, a ulicą I Brygady Pancernej WP, powstanie wiadukt kolejowy (tunel pod torami) w ciągu ulicy Kwiatowej, przebudowywane są skrzyżowania, ulice, chodniki i zjazdy w drogach powiązanych z ul. Kwiatową.
Po stronie południowej przed dworcem PKP powstają również miejsca parkingowe, przeznaczone dla kierowców odwożących osoby na dworzec (pozwalające na krótkotrwały postój). Cały teren wokół budowy Węzła Integracyjnego Wejherowa (Kwiatowa) zostanie zagospodarowany, z uwzględnieniem terenów zielonych.
Całość prac zakończy się w 2019 roku.
Władze Wejherowa zdobyły prawie 19 mln zł dofinansowania ze środków unijnych na tę potrzebną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.