Urodziny Szpitali Pomorskich

Pierwsze podsumowanie i wyróżnienia

Rok temu, dokładnie 3 kwietnia 2017 r. powołano spółkę „Szpitale Pomorskie”, w której funkcjonują cztery szpitale, w tym Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano pierwszy rok pracy w nowej strukturze. Podczas spotkania 52 pielęgniarkom i położnym ze wszystkich czterech szpitali wręczono Złote Czepki i wyróżnienia.

Zdaniem Jolanty Sobierańskiej-Grendy prezes Szpitali Pomorskich sp. o.o., utworzenie spółki było bardzo dobrą decyzją. Świadczą o tym realizowane bądź planowane inwestycje we wszystkich szpitalach i coraz lepsze wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt medyczny.
– To nie był łatwy rok, ale dobrze przepracowany i teraz możemy śmiało patrzeć w przyszłość. Jesteśmy dla pacjentów i staramy się, aby jakość była przez nich odczuwalna – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda.
– Przed nami wielkie inwestycje za kwotę 200 mln zł z udziałem środków unijnych, w tym budowa nowych bloków operacyjnych w Wejherowie i w Gdyni – powiedział m.in. wicemarszałek województwa pomorskiego Paweł Orłowski.
Podczas spotkania 52 pielęgniarkom i położnym ze wszystkich czterech szpitali wręczono Złote Czepki i wyróżnienia – nagrody przyznawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Wyróżniono także 12 pracowników najdłużej pracujących w jednym z czterech połączonych szpitalach.
Dla uczestników uroczystości pięknie zaśpiewała Joanna Knitter, wokalistka znana głównie z wykonywania muzyki jazzowej.

 

Złote Czepki otrzymały:
Magdalena Dykas Rogalewska, Grażyna Szopińska, Katarzyna Miller, Irena Socha, Katarzyna Pallach, Barbara Kaczykowska i Ewelina Krause.
Poza tym przyznano kilka wyróżnień.

 

W ramach spółki leczniczej samorządu województwa pomorskiego „Szpitale Pomorskie” funkcjonują 4 szpitale: Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni oraz Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Pracuje w nich blisko 3 400 osób.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.