Dzień Otwarty w I LO w Rumi

W ofercie jedyna w powiecie klasa dwujęzyczna

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi, w którego skład wchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich, w najbliższą sobotę zaplanowano Dzień Otwarty szkoły. Zainteresowani uczniowie mogą zapoznać się z ciekawą ofertą liceum, które zaprasza m.in. do klasy dwujęzycznej – jedynej w powiecie wejherowskim. Będzie też okazja do relaksu i zabawy na Pikniku Wiosennym.

Jak informuje dyrektor PZS nr 1 w Rumi, Lucyna Penkowska, utworzenie klasy dwujęzycznej wzbogaciło ofertę liceum, stwarzając nowe możliwości dla uczniów i absolwentów szkoły.
– W klasie dwujęzycznej wybrane zajęcia prowadzone są w języku angielskim – wyjaśnia dyrektor szkoły. – Na razie są to dwa przedmioty: biologia i chemia, ale będą następne. W przyszłym roku szkolnym do angielskojęzycznych zajęć dołączy geografia, matematyka, fizyka a w kolejnym – historia. Nauczyciele prowadzonych po angielsku lekcji posiadają odpowiednie kwalifikacje, a młodzież jest bardzo zainteresowana. Nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Anglistyki i Amerykanistyki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, dzięki której uczniowie klas dwujęzycznych realizują warsztaty oraz wykłady w języku angielskim, prowadzone przez pracowników naukowych UG.
Absolwenci klasy dwujęzycznej mogą przystąpić do matury z dodatkowych przedmiotów w języku angielskim, co procentuje podczas rekrutacji na wyższe uczelnie. Z kolei podczas naboru do takiej klasy w rumskim liceum, kandydaci przechodzą testy kompetencji językowych.
O tej i innych propozycjach I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Starowiejskiej 4 w Rumi można będzie się dowiedzieć więcej podczas Dnia Otwartego w najbliższą sobotę, 14 kwietnia w godz. 9.00-13.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.