Biegi Piaśnickie

Rekreacja i pamięć o ofiarach

X Biegi Piaśnickie, które zainaugurowały VI edycję Cyklu Kaszuby Biegają, były elementem obchodów VI Dni Piaśnickich Gminy Wejherowo. 7 kwietnia br. na startach stanęło aż 892 biegaczy i biegaczek z całej Polski. W biegu głównym na 10 km pobiegło 561 zawodników.

Bieg główny wystartował spod Bramy Piaśnickiej w Wejherowie. Pięć minut wcześniej zawodnicy odśpiewali wspólnie Hymn Polski, zaś delegacja biegaczy razem z wójtem Gminy Wejherowo Henrykiem Skwarło złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych w Lasach Piaśnickich. Na mecie w Sanktuarium Piaśnickim jako pierwsi pojawili się: Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Maria Maj-Roksz z Wejherowa. Tuż po dekoracji odbyło się losowanie nagród – m.in. voucherów na II Festiwal Biegów Polski Północnej.
Najmłodsi rywalizowali w ramach Cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018, w 16 kategoriach, na dystansach – 400, 800 i 1200 metrów.
Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy, odlewany medal dedykowany 100-leciu Niepodległości Polski. Na miejscu dostępna była bezpłatna kawiarenka, a także gorąca grochówka.
Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ogromnie dziękuje za współpracę Gminie Wejherowo, służbom porządkowym, Lasom Państwowym i innym, bez których to wydarzenie nie doszłoby do szczęśliwego finału.
Następnym wielkim przedsięwzięciem Cyklu Kaszuby Biegają będzie I Kartuski Półmaraton – już 28 kwietnia 2018 r.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.