Harpagan w Choczewie

Ekstermalny Rajd na Orientację

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” jest największą imprezą na orientację w Polsce. Odbywa się dwa razy w roku, nieprzerwanie od 1989 roku. Ponad 1000 uczestników mierzy się z dystansem, mapą i własnymi słabościami bez względu na pogodę, w dzień i w nocy. Kolejna edycja rajdu odbędzie się w dniach 22-22 kwietnia w Choczewie.

Większość rywalizacji odbywa się na terenach leśnych, a wszystkie punkty kontrolne są potwierdzane przy użyciu chipów Sport Ident. Na najdłuższych trasach uczestnicy, którzy ukończą je w całości w limicie czasowym, nagradzani są „Certyfikatem Harpagana”, a wśród obecnych na zakończeniu losowane są nagrody.
Najbliższa, 55. już edycja, będzie miała miejsce w Choczewie w powiecie wejherowskim, w dniach 20-22 kwietnia 2018.
Wybór Choczewa na miejsce Bazy jest nieprzypadkowy, bo dostępność lasów daje uczestnikom szansę przeżycia wyjątkowej przygody nad Morzem Bałtyckim.
Jako pierwsze, w piątkowy wieczór, z placu startowego wyruszają trasy: piesza 100 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano – rowerowe 200 km, 100 km i 50 km oraz pozostałe piesze
Uczestnicy mogą spodziewać się niezapomnianych widoków, punktów kontrolnych plaży czy zapierającego dech wschodu słońca nad Bałtykiem!
Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wójt Gminy Choczewo Wiesław Gębka oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Zapraszamy!

Więcej na:
www.harpagan.pl/rajd/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.