W czerwcu pobiegną Superbohaterowie

Rekreacja, edukacja, zabawa i pomoc

Trwają przygotowania do III Edycji Biegu Superbohaterów, który odbędzie się 3 czerwca 2018 r. w Parku Majkowskiego w Wejherowie. W tym roku bieg dedykowany jest 9-letniej Patrycji Bieszke. Dziewczynka potrzebuje chodzika, który pomoże jej w utrzymaniu stabilnej pozycji ciała. Koszt zakupu sprzętu to 29 tys. zł.

Na zdjęciu, w towarzystwie starosty Gabrieli Lisius, organizatorzy biegu (od lewej): Sebastian Mitroszonek, Michalina Romańska, Jacek Thiel i Damian Lewiński.
Na zdjęciu, w towarzystwie starosty Gabrieli Lisius, organizatorzy biegu (od lewej): Sebastian Mitroszonek, Michalina Romańska, Jacek Thiel i Damian Lewiński.

Tę rekreacyjną, a zarazem charytatywną imprezę organizuje klub Małe Trójmiasto Biega, ale w przygotowanie wydarzenia włączyło się Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Właśnie w Starostwie odbyła się konferencja, dotycząca szczegółów tegorocznego Biegu Superbohaterów.
Bieg odbędzie się w wejherowskim Parku Miejskim, w niedzielę 3 czerwca. Zapewne podobnie jak w poprzednich latach, będzie świetną zabawą dla całych rodzin. Tym bardziej, że uczestnicy przebierają się w kostiumy ulubionych bohaterów z filmów, komiksów czy książek. Każdy uczestnik decyduje o długości dystansu, jaki przebiegnie. Pętla będzie miała około 1,4 km, a będzie można pokonać od jednej do pięciu petli. Dla najmłodszych przygotowano 300-metrową trasę.
– Superbohaterowie nie mogą zapomnieć o ludziach potrzebujących pomocy, dlatego dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla chorej Patrycji – mówi Michalina Romańska. – W tym biegu nie chodzi o rywalizację, ale o rekreację, dobrą zabawę i pomoc.
– Ubiegłoroczne Biegi Superbohaterów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wszyscy doskonale się bawili i prezentowali pomysłowe przebrania – mówi Jacek Thiel z Zarządu Powiatu Wejherowskiego. – Dzieci mają duża frajdę, m.in. dzięki medalom dla każdego uczestnika.
– To wspaniała inicjatywa i okazja do przyjemnego i zdrowego spędzenia czasu, do zrobienia czegoś dla siebie i dla innych – podkreśliła starosta Gabriela Lisius. – Bieg ma m.in. wymiar edukacyjny, ponieważ najmłodsi uczestnicy uczą się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. To również promocja aktywności na świeżym powietrzu. Wydarzenie ma wiele pozytywnych aspektów, więc zachęcam mieszkańców powiatu do udziału w tym biegu.

Organizatorzy (Małe Trójmiasto Biega) dziękują sponsorom i instytucjom wspierającym, takim jak Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Wejherowie, ale nadal szukają osób i firm, które mogą pomóc w zorganizowaniu imprezy. Potrzebują także wolontariuszy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.