Ósme urodziny

Przedszkole Specjalne „Uśmiech Dziecka”

Kolejne, tym razem ósme urodziny Niepublicznego Przedszkola Specjalnego Fundacji „Uśmiech dziecka” świętowali 15 marca pracownicy, rodzice i dzieci, a także goście z Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Podczas jubileuszowej uroczystości w programie artystycznym wystąpiły przedszkolaki, wspierane przez nauczycieli i terapeutów. Gratulacje i życzenia pracownikom placówki, dzieciom i rodzicom złożył zastępca prezydenta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz. Za efektywną pracę z dziećmi pracownikom przedszkola dziękował prezes Fundacji „Uśmiech Dziecka” doktor Marek Kużel.
Placówka przy ul. Chopina 15 w Wejherowie rozpoczęła działalność 15 marca 2010 roku i funkcjonuje w ramach powołanego kilka miesięcy wcześniej Ośrodka Wczesnej Interwencji. Jest to trzeci co do wielkości (po Gdańsku i Gdyni) ośrodek na Pomorzu, wspierający dzieci od pierwszych tygodni życia do osiągnięcia pełnoletności. Przedszkole jest jedną z nielicznych na Pomorzu placówką specjalistyczną, prowadzącą intensywną edukację i wieloprofilową rehabilitację dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat. Wykorzystując najnowsze metody terapeutyczne i korzystając z nowoczesnego sprzętu, Niepubliczne Przedszkole Specjalne Fundacji „Uśmiech Dziecka” może pochwalić się dobrymi wynikami w terapii, zarówno w zakresie usprawniania dzieci, jak i edukacji.
Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, afazją, niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Obecnie do przedszkola uczęszcza 40 małych podopiecznych z Wejherowa i całego powiatu wejherowskiego, ale potrzeby w tym zakresie są większe. Dlatego dyrekcja przedszkola i zarząd Fundacji „Uśmiech Dziecka”, która tę placówkę powołała, myślą o rozszerzeniu działalności oraz oferty.
– W tym roku planujemy otwarcie nowej sali integracji sensorycznej, która pozwoli stymulować wszystkie zmysły – informuje Iwona Zakrzewska, dyrektor przedszkola. – Powstanie też nowoczesna sala do komunikacji alternatywnej.
Jak podkreśla dyrektor I. Zakrzewska, na sukces placówki wpływa przede wszystkim wykwalifikowana kadra, dobra współpraca z rodzicami nowoczesne gabinety do rehabilitacji, skuteczne metody terapii i edukacji. Placówka od tego roku prowadzi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. Nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 trwa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.