„Śluby panieńskie” po raz ostatni

Teatr OKO w Filharmonii Kaszubskiej

W miniony piątek, 2 marca w Filharmonii Kaszubskiej wejherowski Teatr OKO po raz ostatni zaprezentował spektakl. „Śluby panieńskie” A. Fredry. Przedstawienie, należące do klasyki polskiej komedii, pełnej intryg, bardzo podobało się publiczności, o czym świadczy owacja na zakończenie.

Premiera Ślubów panieńskich odbyła się w październiku 2017r. Wtedy, po rocznych przygotowaniach, wystawiono ją dwukrotnie na deskach Filharmonii Kaszubskiej. Niedawno, 1 marca spektakl wystawiono w Gniewinie, a 2 marca ponownie w Filharmonii. Sala widowiskowa była wypełniona w pełni, a trwający dwie i pół godziny spektakl został nagrodzony przez widzów owacją na stojąco.
W sposób szczególny na uwagę zasłużyli: Artur Szymerowski w roli Albina oraz Izabela Grzenkowicz w roli Klary (oboje na zdjęciu). Popisy aktorskie tych dwojga publiczność nagradzała szczególnie głośnymi brawami. Izabela Grzenkowicz po rolach w poprzednich spektaklach teatru OKO doczekała się swoich wiernych fanów.
– Było to bardzo duże wyzwanie. Szczególną trudność przysporzyło aktorom posługiwanie się językiem z epoki w sposób komunikatywny dla widza – mówi reżyser przedstawienia Wojciech Rybakowski. – Czasami w połączeniu ze słowem potrzeba było by wesprzeć wypowiedź sugestywnym gestem. Podziękowanie należy się wszystkim aktorom, ale i obsłudze sceny.

 

„Śluby panieńskie – Teatr OKO
W roli Anieli wystąpiła Paulina Angel, Klarę zagra Izabela Grzenkowicz, Gustawa – Mieszko Weltrowski, a Albina – Artur Szymerowski.
Poza tym na scenie wystąpili: Marek Czoska (Radost), Bożena Wójcik (Dobrójska) i Andrzej Szmytke (Jan).
Reżyseria: Wojciech Rybakowski
Muzyka: Michał Ciesielski

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.