Wysoki poziom rywalizacji

Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej w SP nr 6

W Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

W turnieju rywalizowało 28 uczniów z Wejherowa i z Rumi. Uczestnicy musieli napisać test z wiedzy informatycznej oraz wykazać się wiedzą m.in. z budowy komputera, elementów programowania, arkusza kalkulacyjnego i algorytmiki.
Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z konkurencjami. Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta a poziom zawodów – wysoki.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce drużynowo zdobyła Szkoła Podstawowa nr 11 Wejherowo, zaś drugie i trzecie miejsca wywalczyły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 6 w Wejherowie. Indywidualnie pierwsze miejsce wywalczył Radosław Leszczyński (SP 11), drugie miejsce zajął Maciej Zdziebłowski (SP 6), a trzecie miejsce – Nikodem Królczyk (SP 11).
W kategorii gimnazjalnej drużynowo zwyciężył Oddział w Szkole Podstawowej nr 11, przed SP nr 6 i oddziałem w SP nr 9 – wszyscy z Wejherowa. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobył Dawid Derron (O. Gimnazjalny w SP nr 6), drugie – Jakub Litwin (O. Gimnazjalny w SP nr 11) a trzecie – Radosław Składowski (O. Gimnazjalny w SP nr 11).
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, w tym m.in. przez Radę Rodziców przy SP nr 6 i Powiatowy Cech Rzemiosł. Nagrody wręczali: dyrektor SP nr 6 Piotr Litwin, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba, przewodnicząca i zastępczyni Rady Rodziców przy SP nr 6 oraz przedstawiciele sponsorów. Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz pogratulował laureatom i uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy informatycznej.
W części artystycznej wystąpili instrumentaliści, wokaliści i tancerze Szkoły Podstawowej nr 6. Opracowanie muzyczne – Jolanta Noske, scenografia – Aleksandra Lis, taniec – Elżbieta Majerowska.