Konkurs, gry i muzyka Chopina

Dzień Patrona Szkoły

1 marca 2018 r. był dniem wyjątkowym dla uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie. Tego dnia społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona Szkoły – Fryderyka Chopina.

Nauczyciele zorganizowali dla uczniów konkurs w zakresie wiedzy muzycznej, konkurs pod hasłem „Jaka to melodia”, konkurs plastyczny oraz karaoke. Zainteresowaniem cieszyły się również loteria i gry planszowe prowadzone przez pana Daniela Oparę.
Na sali koncertowej został wyświetlony krótki film upamiętniający wydarzenia z życia szkoły. Prezentacja powstała dzięki współpracy Rady Rodziców, Weroniki Korthals i Marcina Sulborskiego.
Tradycyjnie tego dnia odbył się koncert, podczas którego zostały wykonane dzieła Fryderyka Chopina. Zabrzmiały preludia, mazurki, polonez, cantabile, etiuda i jedna z najsłynniejszych pieśni- „Życzenie” wykonana przez uczennicę klasy wiolonczeli.
Dyrekcja szkoły i nauczyciele dziękują Radzie Rodziców, za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu Dnia Patrona Szkoły. Urszula Zakrzewska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.